Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 214 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


WENA, JEJ PRZYJACIELE, SYMPATYCY – I PROMOCJE

niedziela, 10 lutego 2013 18:12

 

 

Namysłowski Ośrodek Kultury był 8 lutego 2013 roku miejscem uroczystości promującej dwie kolejne książkowe edycje spod znaku KMT Wena: „Córka niepokornego czasu” (Małgorzaty Gaś) i „Ile w mym świecie prawdy” (Kazimierza Jakubowskiego”). Spotkanie utrzymane było w stylu „Wena i Przyjaciele” i zgromadziło liczną grupę mieszkańców Namysłowa (przedstawicieli władz, znanych namysłowskich twórców, sympatyków i oczywiście  Przyjaciół Weny”).  Swoimi balladami uroczystość uświetnili Małgorzata Pasznicka i Mariusz Buczek z Wołczyna, Stanisław Młynarski z Głogówka i Bartek Mikluszka z Wrocławia. Muzycznie i wokalnie dedykujących osób było więcej, że  wspomnę Małgorzatę Jaźwę, z istniejącego przy Namysłowskim Ośrodku Kultury Studia Piosenki (prowadzonego przez Ryszarda Radomińskiego) oraz Sandrę Pankiewicz i Ulę Szuster (obie z KMT Wena). Całość dopełniały strofy wierszy przyniesionych w darze przede wszystkim przez członków KMT.

Promocyjną imprezę w pełni uznać należy za udaną, co potwierdzają uczestnicy spotkania:

Teresa Hruby (kierowniczka Biblioteki Publicznej): Gratuluję pięknego wieczoru i promocji oraz znakomitych gości!

Staszek Młynarski (głogówecki bard rodem z Namysłowa): No i o to chodzi! Bardzo mi się podobało. I tak trzymać. Dzięki.

Mirosław Kurowski (Wenianin): To był piękny mój wieczór, dzięki Panu i Pani Gaś. Szczęść Wam Boże i Darz Wam Bór!

Małgorzata Pasznicka (współpracująca z Weną pieśniarka z Wołczyna): To był bardzo miły wieczór dla mnie i dla Mariusza. Cieszymy się, że mogliśmy  uczestniczyć w Waszej uroczystości. Dobrze, że są na ziemi tacy ludzie, takie wieczory, takie oazy, w których można zaczerpnąć tego co nieuchwytne w zagonionej codzienności, zatrzymać się, posłuchać bez pośpiechu i hałasu wierszy, muzyki, zaśpiewać tak jak my i inni o tym co ważne. Ale ważna jest też Wasza twórczość, to co słyszycie w sobie i przelewacie na papier. Do książki będę często wracać. Gratuluję serdecznie  - wszystko się udało, obecność tylu osób świadczy o tym, że masz dla kogo tworzyć. Miło było! Pozdrawiam cieplutko i życzę kolejnych pięknych spotkań wokół poezji, prozy, muzyki.... sztuki. 

 

 

 

Ośmielam się przypomnieć, że w najbliższy czwartek (14 lutego) o godzinie 18.00w Sali Namysłowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Walentynowy koncert. Akcentem dominującym będą utwory kameralne wykonywane przez Hanię Sosnowską i Marcina Kowalskiego (oboje z Wrocławia). Własne wiersze będą recytować Bożena Ciupa-Krewska, znany z pięknych wierszy o miłości i równie pięknej recytacji Robert Baranowski z Warszawy oraz opiekun Weny. Zapraszam wszystkich miłośników poezji (zwłaszcza utworów o tematyce miłosnej), Przyjaciół i sympatyków Weny.

 

Kazimierz Jakubowski

 

 

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  12 850  

O moim bloogu

Krótkie opowiadania - zabawy nie tyle słowami, co pomysłami. Większość opowiadań była nagrodzona w konkursach literackich. Do tego dołożyłem "dla okrasy" kilka galerii z rysunkami.

O mnie

Praca: do niedawna prowadził prywatną działalność gospodarczą, był współwłaścicielem Gazety Ziemi Namysłowskiej, przez pewien czas pełnił obowiązki red. naczelnego w namysłowskim „Magazynie Powiatowym”, był redaktorem w „Panoramie Opolskiej”, redaktorem technicznym w „Gazecie z Głogówka:” reporterem Radia SUD, jest mlodszym instruktorem w Namysłowskim Ośrodku Kultury, opiekunem KMT „Wena”.
Wyróżnienia: Dyplom honorowy wojewody opolskiego za aktywną działalność na rzecz rozwoju ruchu artystycznego i społeczno-kulturalnego, 25 dyplomów i listów gratulacyjnych za prace w upowszechnianiu kultury w lokalnym środowisku, 16 nagród i wyróżnień literackich, 3 wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach recytatorskich (w tym srebrna i brązowa odznaka recytatora), dyplom uznania jednostki wojskowej (!), list pochwalny za pracę zaopatrzeniowca i magazyniera w ZRB MZEAS... i Medal XXXX lecia PRL (sic!)... Tego typu wyróżnień jest dużo więcej, ale kto by to liczył.

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Ulubione strony

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 12850

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl